Amanda Tapping - rozhovor

4. února 2010 v 19:30 | Megi |  Sanctuary
Rozhovor s Amandou Tapping, v tomto případě s Helen Magnus.
Je v celku o druhé sérii Sanctuary... pro mě je to něco nové, protože jsem 2.řadu zatím vůbec neviděla... :-) a bylo to zajímavé...


GateWorld: Jak se daří?
Amanda Tapping: Výborně. Právě jsme ve druhém týdnu natáčení 2.sezóna Sanctuary. Akorát jsme se vrátili do studia, první týden jsme byli na lokalitě. A teď jsme tady a je to super. Byla to dlouhá a náročná cesta dostat seriál až sem. Nemáme hlavní studio, a financování je vždy složité. Byla to opravdu dobrá škola.

To vše bylo těžší, složitější a všechno co jsme museli překonat abychom se sem dostali, je nyní mnohem hezčí. Speciální moje přátelství s Damiano a Martinem je silnější. Doslova máme pocit jako kdybychom prošli válkou. Ale jsme tu a to je super.

GW: Perfektní.
AT: Seriálu se daří, tuším teď jsme v 50 zemích po světě.

Ashley Magnus (Emelie Ullerup) prošla dramatickou změnou charakteru na konci první sezóny a druhá sezóna v tom bude směle pokračovat.

GW: V padesáti?
AT: Ano.

GW: Skutečně?
AT: Ano. A dostáváme zajímavé Raiting na ITV ve Velké Británii, a dobré ratingy na Scifi zda CTV v Kanadě, která má momentálně takové pokrytí jako Space, takže je dostupná pro všechny v kanade.

GW: Abych byl upřímný, čekal jsem, že seriál se dočká druhé sezóny a bude úspěšný. Ale nečekal jsem, že bude až takto úspěšný.
AT: Ano, to je zajímavé. Opětovným vymezením to pro mě co znamená úspěch. Nyní po mnoha stránkách. Finančně jsme velmi daleko od úspěchu, ale to je v pořádku. Prostě s televizním seriálem trvá několik let, aby to dostalo svůj spád.

GW: Takže žádná podpora od studia znamená žádné příchozí peníze.
AT: Znamená to, že si musíte najít někoho, aby vám tuto díru zaplatil.

GW: soukromého investora?
AT: Presne tak.

GW: Takže takto to funguje? Fíha.
AT: Ano.

GW: Nevěděl jsem, že to takto dokážete.
AT: A ještě se zásahem finanční krize, druhá sezóna byla ...

GW: Zasáhla krize i Sanctuary?
AT: Znamená to, že do první sezóny jsme vložili mnoho našich vlastních peněz, takže ano, zasáhla. A lidé, který nás financovali minulý rok s námi prostě skončili.

GW: A tuším vy jako výkonný producent musíte absolvovat všechny schůzky o příbězích že?
AT: Přesně.

GW: Po dopozeraní finále sezón jsem měl pocit jako "Fiha, musí se mobilizovat".
AT: Tuto sezónu - Martin akorát přišel ze střižny a skutečně jsme byli hrdí na to, co se nám podařilo minulý rok. Ale tento rok se také chystáme vidět nějaké ty potvory.

GW: Rozšířili jste váš tým - Alan McCullough se přidal.
AT: Je super ho tu mít - je to super člověk. A také máme Sarah Cooper a Jamese Thorpe. Víte, že toto je jako čistá krev pro Sci-fi? Protože Sarah Cooper psal pro Scifi opravdu dlouho, a Alana máme také dlouho rádi.

GW: Jak je to s vaším humorem? Nikdy nezapomenu na váš výrok o Sam - "Kdy jsem zábavná? Sam není zábavná, k čertu s ní!"
AT: To je pravda.

GW: Jaké jsou vtipné aspekty Magnus? Protože ona je velmi seriózní. A její život za to také říká. Ale ne že bych říkal, že by měla být vtipná ...
AT: Dost vyplývá s toho jak je stará, s jejím osamělosti. Její humor je po určitých stránkách velmi sofistikovaný. A děje se jí toho opravdu dost, takže humor pro ni není to nejdůležitější.

GW: Jak hodnotíte zkušenost s natáčení Stargate: Continuum v Arktidě?
AT: Výjimečně. Byla to jedna ze zkušeností, které musíte prostě přijmout, příležitost jaká se ocitne jednou za život. Bylo to magické.

Například tam nebyly žádné sprchy, ale musela jsem mít umyté vlasy hned další den, kvůli natáčení. Brenda - naše kadeřnice to musela řešit rozprašovačem s horkou vodou. První noc jsem jsem si nechala na podlaze batoh a všechno mi zamrzlo. Moje zubní pasta, můj ručník, moje boty - všechno bylo zamrzlé.

A k tomu jsme měli malou, zajímavou posádku. Každý byl výjimečný. S Brendou jsem tuším o tom vyprávěla i upoutávky. Je to stále nesmírně silný zážitek, a to i přesto, že to bylo před dvěma lety.

GW: Pamatuji se, že když jste se vrátili jsem vám psal mail "můžeme s vámi udělat rozhovor?" A vy jste odpověděla, "ne, potřebuji strávit nějaký čas se svým dítětem, protože nevíte leccos se může stát." Ne každý natáčí tak severně.

Tak akorát jste nyní začali natáčet druhou sezónu Sanctuary. Co mohou fanoušci očekávat tuto sezónu?
AT: Rozhodně vyvrcholení toho, co jsme začali na konci první sezóny. Bude to větší, rychlejší, intenzivnější než to bylo minulý rok.

GW: Damien nám nedávno řekl něco takového, že jedete trochu riskovat s postavami - ne každý je v bezpečí. A na konci první sezóny "A co se stalo s Ashley?"
AT: Ano, trochu budeme riskovat s postavami. Ale spíše po té stránce, že ukážeme i jejich temnější stránky.

GW: Jak se má Olívie?
AT: Je super, nedávno měla 4 roky.

GW: Opravdu?
AT: Ano.

GW: A to v znielke seriálu to je Olívia?
AT: Tak to je otázka za 200 000 dolarů. Potřebovali jsme malou holku na fotku, a Martin se na mě podíval a řekl "tvá dcera vypadá přesně jako Emilie Ullerup, jen s světlými vlasy.

GW: Vypadá to super.
A myslíte si, že toto je něco v čem by mohla pokračovat jako starší? Následovat svou mámu?
AT: Bohužel ano. Ale kdoví. Ale vůbec ji do toho netlačím, nechci být taková máma. Prostě uvidíme.

GW: Takže v Sanctuary jdete dělat i režii?
AT: Ano, budu režisérem. Budu dělat šestou epizodu. Trochu jsem z toho nervózní, v hvězdné bráně jsem s toho byla také trochu nervózní, ale toto je úplně o něčem jiném.

GW: Jak jste jednou řekla, v Sanctuary funguje každý na 100%.
AT: Absolutní, perfektní tým. Proste člověk má pod sebou bezpčenostnú síť. Když padnem, takže vždy je tu někdo, kdo mě chytí.

Ale na druhou stránku, i na tento tým jsem skutečně hrdá. Aj na Martina i na Damiana jsem skutečně hrdá, na celý tým, který jsme dali dohromady. A hlavně si myslím, že seriál který děláme je stále lepší.

GW: Robin nám řekl, že díky tomu internetovému seriálu má pocit, jako kdyby jste začínali teď třetí sezónu.
AT: Po jisté stránce ano.

GW: Nedávno jste na blogu Josepha Mallozziho řekla, že než přijdete domů, tak musíte úplně vypnout, prostě čas pro rodinu.
AT: Presne tak.

GW: Narozdíl od Stargate, teď máte funkci výkonného producenta. Ptala jste se na nějaké rady rady od Roberta C. Coopera a Brada Wrighta? Nějaké rady, jak pracovat s Scifi?
AT: Hmm, spíše jsem se jim omluvila za různé otázky, které jsem jim zvyklá klást z pozice herce.

Výkonný producent je stále zatížen otázkami. Pracujete s různými faktory. Řešíte produkci, před-produkci, po-produkci a tak. Teď jsem více méně pochopila to, co při Stargate dělali dlouhou dobu. Takže k nim mám spíše velký respekt, celkově k výkonným producentem.

Natáčení Sanctuary končí v červenci, poté následuje post-produkce. Bylo mi nabídnuto natáčet na podzim film "Water's Edge", který mě opravdu zaujal. A pak možná na podzim třetí Stargate film.

Jinak říkala jsem vám, že začínám s novou charitativní organizace. Zakládám neziskovou charitativní organizaci "Sanctuary for Kids". Nejsem si úplně jistá, zda toto bude oficiální jméno, ale hlavní ideou bylo, abychom hledali finance pro menší organizace pro děti. Nedávno byl Kamil - člověk, který dělá mou stránku v Nepálu a pracoval tam s Nepálským siroteneckým fondem - tak mě to dost inspirovalo.

Například to je charita, které se hodně peněz nedostane - mnoho lidí ani neví co se v Nepálu děje. Nepál není lidem na očích.

GW: Takže ideou je organizace, která hledá zdroje pro další organizace?
AT: V získávání peněz z různých zdrojů a jejich distribuci.

GW: Nedávno jste dělali s školou Montessori ...
AT: Byla jsem unesena. Získali jsme 25 000 dolarů, to bylo neskutečné. Jedna věc, která je ještě opravdu důležitá - aby lidé o těchto nových charitám věděli.

GW: Řeknete nám něco ke Stargate Atlantis filmu?
AT: Atlantis - nevím, Joe zmínil jisté možnosti, ale moc reálné to není.

GW: Tak Amando moc děkuji!
AT: I ja vám.

Rozhovor byl přeložen a upraven z gateworld.net.
Přeložil: Jonas Korektura: Kahya
Do češtiny jsem to přeložila já... tedy spíš google a já to jen upravila :-D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Euka | Web | 5. února 2010 v 9:24 | Reagovat

super! :-D

2 Jasmína | Web | 5. února 2010 v 13:39 | Reagovat

pěkný no... Nikdy by mě nenapadlo uvažovat, že ta dívenka v intru je Olívie..

3 Martina tvoje SB | Web | 5. února 2010 v 15:13 | Reagovat

Ahojec obíhám nebudu na netu asi dva dny takže nebudu obíhat tak si mě pls nemaž z SB

4 Jane | Web | 5. února 2010 v 15:14 | Reagovat

super rozhovor...viděla jsem zatím jen tu první řadu a na tu druhou se už mooc těším:)

5 newkax | 5. února 2010 v 17:24 | Reagovat

mě sanctuary nijak zvlášt nevzalo

6 veve | Web | 5. února 2010 v 20:11 | Reagovat

moc pěknyy rozhovor to já zase vždycky když začíná díl tak přemýšlim jestli v intru je nebo není Olivie :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.